dia (מיוונית) דרך             nous (מיוונית) נפש/מיינד

דיאנטיקה

?מהי דיאנטיקה

המילה דיאנטיקה לקוחה מהמילה היוונית dia שפירושה דרך ו-nous שפירושה נפש וההגדרה שלה היא מה הנפש עושה לגוף.

 

"דיאנטיקה" היא טכניקה מדוייקת להפליא אשר באמצעותה ניתן לאתר ולנטרל את המקור למחלות פסיכוסומטיות, התנהגויות לא רציונליות ולחוסר בטחון. רון האברד גילה שמחשבות ורשמים נקלטים בכל רגע ורגע בחיינו, כולל אפילו בעת היותנו עוברים, עוד בטרם הלידה!
 
רשמים אלו מצטברים ב"מַיינְד" – ויכולה להיות להם השפעה עלינו – חיובית או שלילית.
אותם רשמים ו"תמונות" שהתקבלו ברגעים של חוסר הכרה חלקי או מלא, או ברגעים של מצוקה נפשית חמורה, נקלטים ונרשמים במה שנקרא "המַיינְד הריאקטיבי".
 
המילה "ריאקטיבי" פירושה "תגובתי" – מהמילה "ריאקציה" – תגובה. הוא נקרא "המיינד הריאקטיבי" משום שהוא גורם לנו להגיב לדברים בצורה לא הגיונית.

?מהו המיינד

המיינד הוא בעצם מערכת התקשורות והשליטה בין האדם והסביבה שלו. הוא מכיל תמונות דמות מנטליות שהן הקלטות של התנסויות העבר. האדם משתמש במיינד שלו כדי להציב ולפתור בעיות הקשורות להישרדות ולכוון את מאמציו בהתאם לפתרונות אלה.

?מהו המיינד הריאקטיבי

המיינד הריאקטיבי הוא חלק מהמיינד של האדם, מיינד אשר פועל אך ורק על בסיס של גירוי-תגובה, הוא בלתי רצוני והוא מפעיל כוח ועוצמת שליטה על המודעות שלו, מטרותיו מחשבותיו, גופו ופעולותיו של האדם.

?האם הטכנולוגיה של דיאנטיקה יכולה לעזור לי להתגבר על רגשות יגון ואובדן

כן.

המקור של רגשות או גישה שליליים נתגלה בדיאנטיקה. הגורמים לרגשות היגון או האובדן של האדם קבורים במיינד הריאקטיבי שלו.

הטכנולוגיה של דיאנטיקה מדריכה את האדם דרך המיינד הריאקטיבי שלו כדי לאתר ולהסיר לצמיתות את המקור האמיתי של מורת הרוח. כאשר מורת הרוח טופלה, האדם שוב יכול לחיות חיים בריאים ומאושרים.

?מהי המשמעות של סמל דיאנטיקה

סמל דיאנטיקה מורכב מהאות היוונית דלתא בתור צורתו הבסיסית. הרצועות הירוקות מסמלות צמיחה והצהובות מסמלות חיים. ארבע הרצועות הירוקות מסמלות את תת-החלוקה של החיים כפי שהן מתוארות בדיאנטיקה.

?מי הוא ל. רון האברד

ל. רון האברד הוא המייסד של הטכנולוגיה של דיאנטיקה וסיינטולוגיה. הוא תיאר את הפילוסופייה שלו ביותר מ-5,000 כתבים, לרבות עשרות ספרים, ושלושת אלפים הרצאות מוקלטות. אלו אשר מיישמים באופן קבוע את הדרכתו כדי לשפר את עצמם וכדי לעזור לאחרים באים מכל שכבות החברה, מרכזים וארגונים של סיינטולוגיה קיימים בשש יבשות.

השבחים לעבודתו מכל קצוות העולם, לרבות אלפי פרסים והכרות מאנשים פרטיים וקבוצות, ופופולאריות חסרת תקדים מכל שכבות החברה רק מסמלים את היעילות של הטכנולוגיות שלו.  מיליוני אנשים מסביב לעולם המחשיבים אותו בתור החבר הכי טוב שלהם.

?כיצד דיאנטיקה החלה

הטכנולוגיה של דיאנטיקה פותחה על-ידי הסופר והפילוסוף המפורסם ל. רון האברד. ל. רון האברד החל את מחקרו על המיינד ב-1923. דרך מסעותיו הרבים, מחקריו על תרבויות רבות ברחבי העולם ומחקר מדעי, הוא פיתח וערך ניסויים בטכנולוגיה המעשית הראשונה של מיינד האדם.

 

ב-1950 מר האברד כתב את 'דיאנטיקה המדע המודרני של בריאות הנפש', עבודה מקיפה המפרטת את התגליות והטכניקות שלו והיא המדריך היחידי והטוב ביותר למיינד.

'דיאנטיקה המדע המודרני של בריאות הנפש' הפך לרב מכר כלל ארצי כמעט בין לילה. בסוף קיץ 1950, אנשים בכל רחבי המדינה לא רק קראו את הספר, הם גם התארגנו בקבוצות למען יישום הטכניקות של דיאנטיקה. עוד מאז, הספר נשאר ברשימת רבי במכר, והפך למספר אחת ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס במשך 4 עשורים כמעט לאחר פרסומו הראשון. הספר ממשיך להופיע ברשימות רבי המכר בכל העולם.

Please reload

יודגש, כי מסירת המידע תלויה ברצונך ובהסכמתך וכי המידע אשר ייאסף ישמש לשם אספקת שירות מתאים והולם לצרכיך. ייתכן והמידע יועבר לשם כך לארגוני סיינטולוגיה נוספים. תוכל/י לבטל את הסכמתך בכל עת והסרתך תטופל מיד.

  • w-facebook