תיקייה נוספת זו היא תיקייה שבה רישומים מוקלטים על-ידי המיינד הריאקטיבי ומוחזקים שם כאסירים עד לזמנים שבהם המנגנון התפקודי הזה מקבל הזדמנות להכניס אותם לפעולה.

 

במילים אחרות, המיינד הריאקטיבי מגיב לגירויים מסוימים אבל בדרך שכל-כך לא ניתנת להסבר רציונלי, כל-כך אקראית ולא סדירה, שלעתים תכופות היא גורמת נזק עצום לגוף האדם ומונעת ממנו לתפקד בצורה מרבית.

ממה מורכב המיינד הריאקטיבי הזה?

 

זה מעין מאגר אחסון של זיכרונות, בעיקר של דברים לא נעימים שנעשו לנו החל מהרגע הראשון של החיים התאיים, אבל רק של אותם אירועים שקרו בזמן שהיינו חסרי הכרה או כשחווינו כאב. בתור שכזה, הוא שונה מהבנתנו הקודמת את משמעות הזיכרון והשימושים שלו. יש כאן צורך להגדיר זיכרון כתהליך של היזכרות (recalling), מרצון או כתגובה לגירויים מתאימים, ברישומים שנעשו לפני כן על החושים והוקלטו במיינד. התהליך של recall הוא בעיקרון תהליך של קליטת אותם רישומים בחושים והבנתם. זהו תהליך אנליטי.

 

מה שלא הובן קודם לכן על-ידי המדעים בתחום הנפש, אבל שדיאנטיקה יכולה עכשיו להוכיח באופן חד-משמעי, זה שקיימת תיקייה נוספת של רישומים.

 

מילון מונחים:

מיינד אנליטי: המיינד האנליטי מורכב מה"אני" (מרכז המודעות) ומכל יכולות החישוב של האדם. הוא מכיל את כל הקליטות החושיות של האדם מן העבר שהוא ער או במצב של שינה רגילה.

מיינד ריאקטיבי: המיינד ברמה התאית אשר אינו "חסר הכרה" אלא תמיד נמצא בהכרה - המיינד החבוי, שעד כה לא היה ידוע.
אבן הנגף: מכשול או מחסום.
ציסטה: משהו במיינד שהוא מופרד, שמשול לציסטה פיזית, כיס סגור של חומר נוזלי או מוצק למחצה, שמתפתח בגוף באופן אנורמלי ושיכול לחסום זרימות רגילות או אפילו להפוך לסרטני.
היפותטית: מבוססת על רעיון שהוא אפשרי ומבוסס על דמיון יותר מאשר על דבר מציאותי או אמיתי.
מחלות פסיכוסומאטיות: מצב בו המיינד גורם למחלה או להפרעה גופנית.
רסטימולציה: מצב שבו האורגניזם קולט בסביבתו משהו שדומה לתוכן של המיינד הראקטיבי.
recalling: יכולת היזכרות.
תאיים: שקשורים לתא, היחידה המבנית הקטנה ביותר של אורגניזם שמסוגלת לתפקד באופן עצמאי. כל הצמחים ובעלי החיים עשויים למעשה מתא אחד או יותר שבדרך כלל משתלבים כדי ליצור רקמות שונות.

יודגש, כי מסירת המידע תלויה ברצונך ובהסכמתך וכי המידע אשר ייאסף ישמש לשם אספקת שירות מתאים והולם לצרכיך. ייתכן והמידע יועבר לשם כך לארגוני סיינטולוגיה נוספים. תוכל/י לבטל את הסכמתך בכל עת והסרתך תטופל מיד.

  • w-facebook