תגובה לא אנליטית
 

מדהים לראות את עוצמת הלחצים שהמיינד הריאקטיבי יכול להפעיל על האינדיבידואל כדי לגרום לו לציית לפקודותיו.
למרות שהוא כביכול מנגנון פיקוח שתומך בהישרדות, אתה חייב לזכור שהוא לא מסוגל לנתח ולדעת את ההבדל בין דברים.
לכן, אם יום אחד, בזמן שמצאת את עצמך עם מכת שמש בשדה מרעה, פרה עם כתמים חומים בעטה בך וגרמה לכאב, משם והלאה כל הפרות עם הכתמים החומים יהפכו ליצורים שנואים עליך, וכל שדות המרעה שטופי השמש יכניסו לרסטימולציה את חוסר ההכרה.
אתה אפילו תחווה מחדש את הכאב של אותה בעיטה בכל פעם שתיכנס לרסטימולציה. כמובן שאין בזה היגיון, אבל זאת הדרך שבה המיינד הריאקטיבי פועל.
הוא לא יכול לשקול דברים.
ועם זאת, באמצעות דיאנטיקה גילינו שמאות מחלות פסיכוסומאטיות אחרות נכפות על גוף האדם בדיוק באותה דרך משוגעת.

הפעילות המנטלית של החיות, שהיא ברובה ריאקטיבית, היא המחשה טובה של זה.
נניח שצבי עמד תחת עץ ונחש נפל עליו והבהיל אותו (איים על הישרדותו).
האימה תגרום ליכולות האנליטיות הזעומות שלו להיחלש או להיכנס לחוסר הכרה חלקי, כשאז המיינד הריאקטיבי החזק שלו יתפוס פיקוד. ההתרשמות תוקלט ותתויק לשימוש הישרדותי בעתיד.
לאחר מכן אותו עץ וכל העצים האחרים שדומים לו יקושרו במיינד של הצבי לאיום של הנחש.
בכל פעם שהצבי יראה עץ כזה, המאורע המפחיד יגרום לו להירתע מתוך חשש לכאבי מוות. כי עבור המיינד הריאקטיבי, כאב פירושו מוות והנאה פירושה הישרדות.

 

עם זאת, עבור בני אדם מתורבתים, המיינד הריאקטיבי הפך לעלוקה על ההתנהגות הרציונלית. הוא הציסטה ההיפותטית שחוסמת את התפקוד התקין של המיינד האנליטי. כל המחלות הפסיכוסומאטיות שלנו והמחסום שמונע מאיתנו להשיג את יכולות החשיבה והשאיפות והאופטימליות שלנו.
 

מילון מונחים:

מיינד אנליטי: המיינד האנליטי מורכב מה"אני" (מרכז המודעות) ומכל יכולות החישוב של האדם. הוא מכיל את כל הקליטות החושיות של האדם מן העבר שהוא ער או במצב של שינה רגילה.

מיינד ריאקטיבי: המיינד ברמה התאית אשר אינו "חסר הכרה" אלא תמיד נמצא בהכרה - המיינד החבוי, שעד כה לא היה ידוע.
אבן הנגף: מכשול או מחסום.
ציסטה: משהו במיינד שהוא מופרד, שמשול לציסטה פיזית, כיס סגור של חומר נוזלי או מוצק למחצה, שמתפתח בגוף באופן אנורמלי ושיכול לחסום זרימות רגילות או אפילו להפוך לסרטני.
היפותטית: מבוססת על רעיון שהוא אפשרי ומבוסס על דמיון יותר מאשר על דבר מציאותי או אמיתי.
מחלות פסיכוסומאטיות: מצב בו המיינד גורם למחלה או להפרעה גופנית.
רסטימולציה: מצב שבו האורגניזם קולט בסביבתו משהו שדומה לתוכן של המיינד הראקטיבי.
recalling: יכולת היזכרות.
תאיים: שקשורים לתא, היחידה המבנית הקטנה ביותר של אורגניזם שמסוגלת לתפקד באופן עצמאי. כל הצמחים ובעלי החיים עשויים למעשה מתא אחד או יותר שבדרך כלל משתלבים כדי ליצור רקמות שונות.

יודגש, כי מסירת המידע תלויה ברצונך ובהסכמתך וכי המידע אשר ייאסף ישמש לשם אספקת שירות מתאים והולם לצרכיך. ייתכן והמידע יועבר לשם כך לארגוני סיינטולוגיה נוספים. תוכל/י לבטל את הסכמתך בכל עת והסרתך תטופל מיד.

  • w-facebook